top of page
Sertifika Programları

KOÇLAR İÇİN MENTORLUK

COURSE 3: TOPLAM 10 SAAT MENTORLUK

 

Koçluk, yapısı ve etik kuralları gereği sürekli gelişme ve öğrenmeyi bünyesinde barındıran bir meslektir. Alınan eğitimler dışında en temel gelişme, mentorluk ve supervizyon süreçlerinde sağlanır.

Koçluk yetkinliklerinde gelişmek, etik ikilemlerle başetmek-karar vermek, tıkandığını hissettiği koçlukları için açılımı aramak-kendini değerlendirmek, gelişim alanlarını görmek, ses kaydına geri bildirim almak, yeni araçlar yaklaşımlar öğrenmek, mesleğinde ilerleyeceği yolu belirlemek, koçlukla diğer uzmanlıklarını birleştirdiği iş planını yapmak gibi bir çok konuda mentorluk ve Supervizyon desteği koçlara hizmet eder.

 

LEVEL 2 -ACTP eğitiminin içinde katılımcıların  min. 10 saatlik mentorluk koçluk almaları gerekmektedir. Aeris Coaching mentorluk hizmetini bu çerçevede Practicum’la paralel olarak 7 saat grup - 3 saat bireysel mentorluk olacak şekilde vermektedir.

LEVEL 1 eğitiminin içinde de katılımcıların  min. 10 saatlik mentorluk koçluk almaları gerekmektedir. Aeris Coaching bu mentorlukları 7 saat grup - 3 saat bireysel mentorluk şeklinde vermektedir.

Aeris Coaching LEVEL 2 ve LEVEL 1 paketinin içindeki mentorluk hizmetini bünyesindeki PCC veya MCC ünvanlı eğitmen-mentor koçlarla verir

Mentorluk (Sertifika Programları Sayfası).jpg
CE_Level2_Color.png
bottom of page