Meltem Ulu Yavuz
Fulya Özsan
Deniz Balıkçı
Berna Ergeç Hakkımızda Sayfası)-17.png
Sibel_aksoy_Güngör_(Toplu_sayfa).png
Yeni Koç için (Toplu sayfa).png

Meltem ULU YAVUZ

ACSTH FACULTY LEADER

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olan Meltem Ulu Yavuz, profesyonel iş hayatına; 1996 yılında Başak Sigorta’da Kalite Güvence Departmanında başladı. Burada çalıştığı sürece, ISO 9001 belgesinin alınması süreçlerinde görev aldı ve şirket içinde ISO 9001 eğitimleri verdi.

 

Doğan Burda Dergi Grubu İnsan Kaynaklarında; dergi grubunun yeniden yapılandırılması, bölünme ve birleşme süreçlerinde İK faaliyetlerinin yürütülmesi, tüm İnsan Kaynakları Fonksiyonlarının tasarlanması süreçlerinde görev aldı. İTÜ Endüstri Mühendisliği bünyesinde düzenlenen, İnsan Kaynakları Yöneticiliği Sertifika Programını 2005’te tamamladı.

 

Turkuvaz Yayın Holding bünyesinde yer alan; atv, A Haber, Minika, Turkuvaz Kitap ve Turkuvaz Dergi Grubu şirketlerinin Grup İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevinde bulundu. Şirket birleşmeleri, yeni TV kanallarının kurulması, satış ve el değiştirme, yönetim değişiklikleri gibi köklü değişim dönemlerinde İnsan Kaynakları Fonksiyonlarını yönetti. Aldığı Koçluk eğitimlerine paralel olarak çalıştığı kurumda orta ve üst düzey yöneticilere Koçluk Hizmeti verdi.

 

Kurumsal hayattaki 17. yılında, 2012’de, Koçluk’un ve Koçluk yaklaşımlı eğitimlerin, bireysel ve kurumsal alanda yarattığı pozitif değişimi daha geniş kitlelere yaymak hedefiyle kurumsal hayattan ayrıldı. O tarihten beri Profesyonel Koç, Eğitimci ve Danışman olarak kurumsal ve bireysel alanda eğitimler verdi, kurum içi koçvari yöneticiler yetiştirdi, projeler yürüttü, ICF akredite Profesyonel Koç ve Takım Koçları yetiştirdi, derneklerde yürüttüğü çalışmalarla birçok gence ve kadına eğitim ve koçluk hizmeti ulaştırdı.

 

Halen, AERIS Coaching kurucusu olarak açık gruplarda veya kurum içi kapalı gruplarda Profesyonel Koçlar yetiştirmekte, Takım Koçluğu ve Yönetici Koçluğu eğitimleri ile uzmanlaşmalarını desteklemekte, mentorluk ve supervizyon ile gelişim ve ustalaşma yolculuklarına eşlik etmekte,  ICF, AC ve MYK akreditasyonlarına hazırlanmalarına destek olmaktadır. Great Place To Work Danışmanı olarak kurumların güven kültürü dönüşümlerinde danışmanlık yapmakta, eğitimler  vermektedir. ICF ve AC koçluk dernekleri üyesi olup, dernekler bünyesinde çeşitli projeler üretmekte ve gönüllü olarak yer almakta, AC Türkiye Akreditasyon Başkanlığını yürütmektedir.

 

Meltem Ulu Yavuz, koçluk alanındaki profesyonelleşme ve sürekli öğrenme yolculuğunda aşağıdaki eğitimleri tamamladı.

 

 • Adler International Learning Koçluk Okulunun, Profesyonel Koçluk Eğitimleri ile Practicum sürecini tamamlayarak Adler Certified Professional Coach, ACPC ünvanını aldı.

 • Non Violent Communication, Şiddetsiz İletişim, Sertifika Programını tamamlayarak, İlişki ve İletişim Koçluğu”na odaklanan bu programın sonunda NVC Facilitator ünvanını aldı.

 • People Dynamics tarafından verilen, Kurumiçi Akredite Koç Yetiştiren Business Coaching Advantage programını Practicum sürecini ve  Liderlik Koçluğuna odaklanan Leadership Coaching Advantage programınlarını  tamamladı.

 • CRR Global tarafından verilen, Organisation & Relationship Systems Coaching, ORSC, İlişki ve Takım Koçluğu Programını tamamladı.

 • İlişkilere ve takımlara koçluk yapmayı da uzmanlıklarının arasına ekledi.

 • Beyond Partnership tarafından verilen Professional Coaching Supervision eğitimini tamamlayarak, koçlara mentorluk ve supervizyon hizmetini verme konusunda da uzmanlaştı.

 • Transaksiyonel Analiz, Optimum Denge Modeli, Nefes Koçluğu, Bilinçaltı Dili, Hikaye Anlatıcılığı gibi eğitimlere katılarak bilgiyle beslenmenin tadını çıkarmakta ve tüm koçlara örnek olmayı hedeflemektedir.

 • Şimdilerde, 2 yıl sürecek yeni bir eğitim sürecine dahil olmuş, Gestalt Terapi’ye başlamıştır...

 

Meltem Ulu Yavuz’un koçluk ve süpervizyon felsefesine yazilar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Meltem Ulu Yavuz, Evli ve 2 çocuk annesidir.

Meltem Ulu Yavuz
Meltem Ulu Yavuz Mcc.png
WEB 1 (Hakkımızda Sayfası) Logo-27.jpg

Fulya ÖZSAN

ACSTH FACULTY LEADER

Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunu olan Fulya Özsan 20 yıllık profesyonel iş deneyimine sahiptir. İlaç Sektörü’nde ürün müdürü olarak başladığı mesleki kariyerine, çok uluslu ve yerli lider organizasyonlarda üst yönetim rolleri alarak devam etmiştir. Kapsamlı kurumsal liderlik deneyimi, ona geniş bir bilgi yelpazesi ve içgörülü bir liderlik perspektifi sağlamıştır. Kurumsal dünyadaki yöneticileri ve liderleri tutkuyla olumlu yönde etkileme konusunda uzmandır. İnsanların başkaları üzerindeki etkilerini bilinçli olarak düşünmelerini sağlar ve davranışlarını değiştirmeleri için onları motive ederek destekler ve yönlendirir. Fizik, Pazarlama, Nörobilim ve Koçluk gibi eğitimindeki çeşitlilik, hem analitik hem de insan odaklı dengeli bir yaklaşıma sahip olmasına imkan tanır.

Krauthammer International şirketinin Türkiye Yönetici Ortağıdır. Danışman, Koç ve Eğitmen kimlikleriyle ana odağı; Liderlik ve yönetim, yönetici koçluğu / mentorluk (PCC), satış mükemmelliği ve iş stratejisi programları, yetenek geliştirme, stratejik değişikliklerin kolaylaştırıl-ması, kriz yönetimi ve üst düzey yöneticilerin gelişimi alanlarıdır. Müşteri ve iş odaklı, esnek bir yaklaşımla eşlik ettiği tüm kurumlarda son derece başarılı liderlik ve ticari mükemmellik programları sunmuştur.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF (PCC) ile Adler International Learning’in (ACPC) Türkiye’deki ilk sertifikalı koçlarından biri olan Fulya Özsan Aeris Coaching’de kurumsal çalışmaların iş ortağı olarak Profesyonel Koçlar yetiştirmekte ve mentorluk yapmaktadır.

Fulya Özsan
Fulya Özsan

Deniz BALIKÇI

ACSTH FACULTY LEADER

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Deniz Balıkçı, profesyonel iş hayatına; 2011 yılında İzmir’de, Edak Ecza Kooperatifi’nde İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim departmanında başladı. Burada çalıştığı süre boyunca iştirak şirketlerde İnsan Kaynakları iş süreçlerinin yapılandırılması ve Kalite çalışmaları adına çeşitli projelerin oluşturulmasında görev aldı.

 

Sabancı Holding kuruluşlarından SASA Polyester Sanayi A.Ş.’de İnsan Kaynakları departmanında dört yıl boyunca, işe alım, eğitim, performans yönetimi, kariyer yönetimi ve iletişim süreçleri de dahil olmak üzere tüm İnsan Kaynakları Fonksiyonları içerisinde görev aldı. SASA’da çalıştığı yılar içerisinde, koçluk süreçleri ile yakından ilgilenip şirket yöneticilerinin koçvari yönetim stilini sergileyebilmeleri adına, koçluk eğitimlerinin planlanması ve gerçekleştirilmesinde rol alarak, koçluk yetkinliğinin şirket içerisinde yaygınlaştırılması ile ilgili çalışmalarda yer aldı. Koçluk bakış açısını daha yakından tanıyabilmek adına, bu dönemde kendi eğitim sürecini de başlatarak koçluk deneyimini yaşayan tarafa geçti. Yaklaşık on sekiz ay süren Yalın 6 Sigma Kara Kuşak eğitimlerini tamamlayarak İnsan Kaynakları süreçlerinde gerçekleştirdiği projelerde koçluk bakış açısı ile zenginleştirdiği yeni yetkinlik setlerinin tasarlanmasına zemin hazırladı. Sürecin sonunda Yalın 6 Sigma Kara Kuşak sertifikasını aldı.

 

Daha sonra sektör değiştirerek yaklaşık bir yıllık bir süreçte TED Adana Koleji bünyesinde Kurumsal İletişim ve Stratejik Yönetim çalışmalarını yürüten Deniz Balıkçı, bu dönemde aldığı takım koçluğu eğitimini kurum içerisine yansıtarak yönetim ekibine koçluk bakış açısı ile katkı sağlamıştır. Koçluk bakış açısını zenginleştirip bu bakış açısı ile kişilere ve kurumlara daha fazla fayda yaratmak vizyonu ile kurumsal iş hayatını sonlandırarak koçluk süreçlerinde daha aktif rol almaya başladı.

Profesyonel koç, eğitimci ve danışman kimliği ile bireylere ve kurumlara eğitimler vererek fayda yaratmaya devam etmektedir. Bunun yanı sıra, koçluk bakış açısının yaygınlaştırılması adına çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü koç olarak çalışmaya devam ederken, üniversiteler içerisinde koçluğun tanıtılması ve yaşatılması adına da aktif rol almaktadır. Çukurova Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Tezsiz Yüksek Lisans sürecine dahil edilen “Profesyonel Koçluk” ders içeriğinin zenginleştirilmesine katkı sağlayarak, koç eğitimci kimliği ile süreç içerisinde aktif paylaşımlarda bulunmaya devam etmektedir.

Halen, Aeris Coaching Koçluk Okulu’nun Eğitimcisi ve Bölge Partneri olarak Profesyonel Koçlar yetiştirmektedir. ICF ve AC koçluk derneklerinin üyesi olup, koçluğun etik çerçevelerde zenginleştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamaktadır.

Deniz Balıkçı, koçluk alanındaki profesyonelleşme ve sürekli öğrenme yolculuğunda aşağıdaki eğitimleri tamamladı.

 • House of Human Koçluk Okulunun, Profesyonel Koçluk, Takım Koçluğu Eğitimleri ile Practicum sürecini tamamlayarak ICF akredite ACTP Profesyonel Koçluk Diploma Programını tamamladı.

 • Points of You koçluk araçları ile tanışıp fototerapi tekniği ile koçluğunu zenginleştirmek adına eğitmenlik eğitimlerini tamamladı ve Points of You Exper, Trainer unvanını aldı.

 • NLP ve Theta Healing (Bilinçaltı Dili) gibi eğitimlere katılarak hayat boyu öğrenmenin ve öğrenciliğin tadını çıkarmaya, harmanlanan tüm bilgilerle de koçluk yolculuğunu zenginleştirerek bu zenginliği paylaşmaya devam etmektedir.

 

Deniz Balıkçı, Adana’da yaşamaktadır.

Deniz Balıkçı
Deniz Balıkçı

Berna ERGEÇ

Lisans Eğitimini Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Tarım Ekonomisi dalında almıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji lisans eğitimine devam etmektedir. İş deneyiminin çoğunluğunu sigorta sektöründe kazanmıştır. Allianz, Aviva ve Mapfre Sigorta Bölge Müdürlükleri’nde portföy ve satış yöneticiliği yapmış, Mapfre sigorta’da birkaç kez Türkiye satış birinciliği ile ödüllendirilmiştir. Edulopia Generation Türkiye İş Geliştirme Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk annesi olan Sn. Ergeç hayatını öğrenme ve öğretme yolculuğunda geçirmeyi seçmiştir. ‘’Eğiticinin Eğitimi’’ ve ‘’Mindup Eğitim ve Yaşam Koçluğu’’ sertifikalarına sahip olan Ergeç , 2016 yılından beri Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve okul danışmanlığı yapmakta, öğretmen eğitimi vermektedir. Psikologlar Psikiyatristler Derneği’nden; Hafıza ve Bilişim Eğitimi, Zeka ve Başarı Ölçülmesi, Sınav Kaygısı, Kişilik Analizi, Stres ile Baş etme, Renk Psikolojisi, Sosyal Medya Bağımlılığı ve Nefes Terapisi eğitimleri almıştır.

 

Koçlukta kendini daha güçlü geliştirmek adına Aeris Coaching’in Coaching for Change Profesyonel Koçluk eğitimini tamamlamış, Practicum Eğitimine devam etmekte ve ICF Türkiye Başkanı Nuray Akmeriç’ten Mentörlük almaktadır.

İş hayatı boyunca hem kurumlarda hem de bireylerde farkındalık yaratma, merakla keşfetme, eğlenerek öğrenme, öğretme ve bilgiyi hayatının içinde pratik bir çözüm haline getirme felsefesini yaşatmıştır. Bu felsefe ile koçluk yapmaya devam etmekte ve Aeris Coaching bünyesinde verdiği Eğitim Koçluğu programı aracılığı ile de Profesyonel Koçların gelişimine katkı sağlamaktadır.

Berna_Ergeç.png
Berna Ergeç Hakkımızda Sayfası.png

Dr. Sibel AKSU GÜNGÖR

Araştırmacı Dr. Sibel Aksu Güngör, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezuniyeti ve 15 yıllık profesyonel mimarlık kariyerinin ardından koleksiyonculuk kültürü ve biriktirme pratiği üzerine araştırmalarıyla MBA (Sanat Yönetimi-Yeditepe Üniversitesi) ve Antropoloji Doktora (Yeditepe Üniversitesi) derecelerini aldı. Beş yıl süren saha çalışmasına dayanan doktora tezi “The Collective and Individual Aspects of Idiocentric Collecting” (Biriktirmenin Kolektif ve Bireysel Yönleri) nde disiplinlerarası bir yaklaşımla bilişsel süreçler, kültür ve maddi dünya arasındaki ilişkiye odaklandı. Çeşitli üniversitelerin lisans ve lisansüstü antropoloji ve psikoloji programlarında Antropoloji Kuramı, Psikolojik Antropoloji ve Bilişsel Antropoloji dersleri verdi.

Araştırmalarını bilimsel toplantılarda sunmanın yanında akademik bilginin ulaşılabilir olması için akademi dışı çeşitli platformlarda makaleler yayınladı. Bilişsel antropolojinin dil, psikolojik antropolojinin benlik merkezli tartışmaları, niteliksel araştırma yöntemlerinin gözlem ve görüşme teknikleri ile koçluğun ortak konuları olduğunu tespit etti. 2019 yılında Aeris Coaching’den Coaching for Change Profesyonel Koçluk eğitimi aldı. Halen 2018 yılında kurduğu Puhu Araştırma ve Danışmanlık Lts. Şti.  (www.puhu.com) ile eğitim, araştırma, danışmanlık ve proje geliştirme alanlarında hizmet vermektedir. Antropoloji, psikoloji , koçluk alanlarına katkı sağlayacak disiplinlerarası  içerikler üretmekte, özellikle bilişsel süreçler ve sosyal sorunlar arasındaki ilişkiyi araştırmakta ve bu ilişkinin farkındalığı ile çözüm öneren projeler geliştirmekte, Aeris Coaching bünyesinde verdiği Cross Cultural Coaching – Kültürlerarası Koçluk eğitimi aracılığı ile de Profesyonel Koçların gelişimine katkı sağlamaktadır.

Çeşitli Yayın ve Sunumlar

 • Güngör, S.A., Ekim 2019, “Kültürel Farklılık ve Çeşitlilik, Antropolojik Yaklaşımın Esasları”, Seminer, AC (Association for Coaching) Türkiye, İstanbu

 • Güngör, S.A., October 10-11th, 2019, “Cognitive Consequences of Forced Displacement” International Migration in the 21st Century-IV. Global Education and Culture Reseacrh and Application Center, Yeditepe University, Istanbul

 • Güngör, S.A., Kasım 2018, Ekim 2016, Mart 2016 “The Collective and Individual Aspects of Idiocentric Collecting”, Seminer, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul

 • Güngör, S.A., May 2016, “Idiocentric Collecting: A Physical Manifestation of Mental Processes”, 3rd International Symposium on Brain and Cognitive Science. Yeditepe University, Istanbul

 • Güngör, S.A., July 2014, “Tracking the Evidence of the Moment: The Motives of Non-systematic Collecting”, The Popular Life of Things. Material Culture(s) and Popular Processes, Conference Proceedings, University of Silesia, Sosnowiec (Poland)

 • Güngör, S.A., Nisan 2014, “Antropolojik Saha Çalışmalarında Sosyal Medya Kullanımı ve Etik Sorunlar”, Kolokyum, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul

 • Güngör, S.A., June 2011, “Tick-tack of an Old Wall Clock: A Street Observation  in the Old-New Dichotomy Context”, International Interdisciplinary Social Inquiry Conference - IISIC 2012 Proceedings, Uludağ University, Bursa

 • Güngör, S.A., Mayıs 2020, “Sosyallik Yanılgısı”, Mart 2020, “... Ve Hep Birlikte Koştuk”, Kasım 2019, “Feministler... Ne düşünüyorlardı?”, Ağustos 2019, “Birlik Olmayı Denesek”, Şubat 2019, “Ne işimiz var burada?”, Ocak 2019, “Bedenimiz rehberimizdir”, Kasım 2018,“Belki de toplumsal cinsiyet eşitsizliği bir kadın sorunu değildir. Ne dersiniz beyler?”, Kasım 2018, “Döngünün Gücü”, Ekim 2018, “Şu İkincillik Konusu”, Eylül 2018, “Öteki”, Dijital Topuklar: Dijital Kadın Platformu, www.dijitaltopuklar.com

Sibel Aksu Güngör Hakkımızda Sayfası.p
Sibel aksoy Güngör.png