top of page
Yazılar Sayfası icon2-31.png

YAZAN: Senem Kurt

BiMilyonProje'DE NELER YAPTIK?

2020 Eylül ayında BiMilyon Proje ekibi olarak başladığımız yolculuğumuzda heyecanla hayatlara dokunmakta ve keyifli işbirlikleri yapmaktayız. 

TurkishWIN işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “Stand UP” projesinde

26 CampusWIN liderine takım yönetimi, takım motivasyonu, etkili iletişim, liderlik becerileri, kariyer seçimleri, dengede kalabilme, motivasyonla harekete geçebilme, kendilerini tanıyabilme gibi farklı konularında koçluk yaptık, gençlere gelişim yolculuğunda eşlik ettik.

 

AERIS Coaching BiMilyon Proje ekibi ve Elor Holding iş birliği ile Beybi Plastik çalışanlarının pandeminin ve evden çalışma tarzının zorluklarına farklı ve yeni açılardan bakmalarını sağlamak ve onların yeni normalleşen dünya düzenine kolayca adapte olmalarını amaçladığımız “Tohumlar Yeşeriyor” koçluk projesinde 24 çalışana eşlik ettik.

 

Yeni Kadıköy Lions Kulübü ile “gençlere günümüz koşullarında nasıl destek olabiliriz” sorusu ile yola çıktık. Kendilerini daha yakından tanıma, güçlü yönlerini, gelişim alanlarını keşfetmelerine ve hedeflerini netleştirmelerine yardımcı olacak şekilde 14 öğrenciye “GELECEĞE IŞIK” koçluk projesini gerçekleştirdik.

 

"İçindeki Işığı Keşfet" koçluk projesi seçilmiş 12 genç yeteneğin kariyer yolculuklarına ve hayallerine odaklanabilmelerine destek olabilmek adına attığımız bir adımdı. Koçluk programı sayesinde genç çalışan coachee'lerin potansiyellerini fark etmelerini ve bu sayede umutlarını beslerken, gelecek planlarını kendileri için en verimli şekilde yapabilmeleri, hayallerini ulaşılabilir somut hedeflere dönüştürebilme potansiyellerini yaratabilmeleri bu projenin hedeflenen temel kazanımları arasındaydı.

 

Milyon Kadına Mentor Hareketi, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında çalışan genç kadınları (15-25 yaş) ve sektör liderlerini dijital bir platform üzerinden bir araya getirmeyi amaçlayan TürkishWIN tarafından başlatılmış olan "Milyon Kadına Mentörlük" mentorluk programıdır. Aeris Coaching BiMilyon Proje ekibinde yer alan Takım Koçları olarak projede yer alan 200 Mentore Grup Süpervizyonu sağlamaktayız. 

BiMilyonProje’de neler yaptık_ (Yazılar Sayfası).png
bottom of page