top of page
Ekibimiz

Berna ERGEÇ, PCC

Eğitimde Koçluk Program Lideri

Lisans Eğitimini Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Tarım Ekonomisi dalında almıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji lisans eğitimine devam etmektedir. İş deneyiminin çoğunluğunu sigorta sektöründe kazanmıştır. Allianz, Aviva ve Mapfre Sigorta Bölge Müdürlükleri’nde portföy ve satış yöneticiliği yapmış, Mapfre sigorta’da birkaç kez Türkiye satış birinciliği ile ödüllendirilmiştir. Edulopia Generation Türkiye İş Geliştirme Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk annesi olan Sn. Ergeç hayatını öğrenme ve öğretme yolculuğunda geçirmeyi seçmiştir. ‘’Eğiticinin Eğitimi’’ ve ‘’Mindup Eğitim ve Yaşam Koçluğu’’ sertifikalarına sahip olan Ergeç, 2016 yılından beri Profesyonel Öğrenci Koçluğu ve okul danışmanlığı yapmakta, öğretmen eğitimi vermektedir. Psikologlar Psikiyatristler Derneği’nden; Hafıza ve Bilişim Eğitimi, Zeka ve Başarı Ölçülmesi, Sınav Kaygısı, Kişilik Analizi, Stres ile Baş etme, Renk Psikolojisi, Sosyal Medya Bağımlılığı ve Nefes Terapisi eğitimleri almıştır.

 

Koçlukta kendini daha güçlü geliştirmek adına Aeris Coaching’in Coaching for Change Profesyonel Koçluk eğitimini tamamlamış, Practicum Eğitimine devam etmekte ve ICF Türkiye Başkanı Sn. Nuray Akmeriç’ten Mentörlük almaktadır.

İş hayatı boyunca hem kurumlarda hem de bireylerde farkındalık yaratma, merakla keşfetme, eğlenerek öğrenme, öğretme ve bilgiyi hayatının içinde pratik bir çözüm haline getirme felsefesini yaşatmıştır. Bu felsefe ile koçluk yapmaya devam etmekte ve Aeris Coaching bünyesinde verdiği Eğitim Koçluğu programı aracılığı ile de Profesyonel Koçların gelişimine katkı sağlamaktadır.

Berna Ergec.png
Berna FOTO (Kişi sayfası Yan Metin).png
bottom of page