top of page
Ekibimiz

Meltem ULU YAVUZ, MCC

Faculty Director

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu olan Meltem Ulu Yavuz, profesyonel iş hayatına; 1996 yılında Başak Sigorta’da Kalite Güvence Departmanında başladı. Burada çalıştığı sürece, ISO 9001 belgesinin alınması süreçlerinde görev aldı ve şirket içinde eğitimlerini verdi.

 

Doğan Burda Dergi Grubu İnsan Kaynaklarında; dergi grubunun yeniden yapılandırılması, bölünme ve birleşme süreçlerinde İK faaliyetlerinin yürütülmesi, tüm İnsan Kaynakları Fonksiyonlarının tasarlanması süreçlerinde görev aldı. İTÜ Endüstri Mühendisliği bünyesinde düzenlenen, İnsan Kaynakları Yöneticiliği Sertifika Programını 2005’te tamamladı.

 

Turkuvaz Yayın Holding bünyesinde yer alan; atv, A Haber, Minika, Turkuvaz Kitap ve Turkuvaz Dergi Grubu şirketlerinin Grup İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevinde bulundu. Şirket birleşmeleri, yeni TV kanallarının kurulması, satış ve el değiştirme, yönetim değişiklikleri gibi köklü değişim dönemlerinde İnsan Kaynakları Fonksiyonlarını yönetti. Aldığı Koçluk eğitimlerine paralel olarak çalıştığı kurumda orta ve üst düzey yöneticilere Koçluk Hizmeti verdi.

 

Kurumsal hayattaki 17. yılında, 2012’de, Koçluk’un ve Koçluk yaklaşımlı eğitimlerin, bireysel ve kurumsal alanda yarattığı pozitif değişimi daha geniş kitlelere yaymak hedefiyle kurumsal hayattan ayrıldı. O tarihten beri Profesyonel Koç, Eğitimci ve Danışman olarak kurumsal ve bireysel alanda eğitimler verdi, kurum içi koçvari yöneticiler yetiştirdi, projeler yürüttü, ICF akredite Profesyonel Koç ve Takım Koçları yetiştirdi, derneklerde yürüttüğü çalışmalarla birçok gence ve kadına eğitim ve koçluk hizmeti ulaştırdı.

Halen, AERIS Coaching kurucusu olarak açık gruplarda veya kurum içi kapalı gruplarda Profesyonel Koçlar yetiştirmekte, Takım Koçluğu ve Yönetici Koçluğu eğitimleri ile uzmanlaşmalarını desteklemekte, mentorluk ve supervizyon ile gelişim ve ustalaşma yolculuklarına eşlik etmekte,  ICF, AC ve MYK akreditasyonlarına hazırlanmalarına destek olmaktadır. ICF ve AC koçluk dernekleri üyesi olup, dernekler bünyesinde çeşitli projeler üretmekte ve gönüllü olarak yer almakta, AC Türkiye Akreditasyon Başkanlığını yürütmektedir.

Meltem Ulu Yavuz, koçluk alanındaki profesyonelleşme ve sürekli öğrenme yolculuğunda aşağıdaki eğitimleri tamamladı.

  • Adler International Learning Koçluk Okulunun, Profesyonel Koçluk Eğitimleri ile Practicum sürecini tamamlayarak Adler Certified Professional Coach, ACPC ünvanını aldı.

  • Non Violent Communication, Şiddetsiz İletişim, Sertifika Programını tamamlayarak, İlişki ve İletişim Koçluğu”na odaklanan bu programın sonunda NVC Facilitator ünvanını aldı.

  • People Dynamics tarafından verilen, Kurumiçi Akredite Koç Yetiştiren Business Coaching Advantage programını Practicum sürecini ve  Liderlik Koçluğuna odaklanan Leadership Coaching Advantage programınlarını  tamamladı.

  • CRR Global tarafından verilen, Organisation & Relationship Systems Coaching, ORSC, İlişki ve Takım Koçluğu Programını tamamladı. İlişkilere ve takımlara koçluk yapmayı da uzmanlıklarının arasına ekledi.

  • Beyond Partnership tarafından verilen Professional Coaching Supervision eğitimini tamamlayarak, koçlara mentorluk ve supervizyon hizmetini verme konusunda da uzmanlaştı.

  • Gestalt Terapiyle Nita Hanna Scherler'den aldığı eğitimlerle tanışmış, 3 yıllık eğitimi tamamlamıştır.  

  • Transaksiyonel Analiz, Optimum Denge Modeli, Nefes Koçluğu, Bilinçaltı Dili, Hikaye Anlatıcılığı, Jungien Yaklaşım ile Dönüşüm Yolculuğu gibi eğitimlere katılarak bilgiyle beslenmenin tadını çıkarmakta ve tüm koçlara örnek olmayı hedeflemektedir.

Meltem Ulu Yavuz’un koçluk ve süpervizyon felsefesine yazilar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Meltem Ulu Yavuz, Evli ve 2 çocuk annesidir.

Meltem Ulu Yavuz
Meltem FOTO (Kişi sayfası Yan Metin).png
bottom of page