top of page
Bireysel Hizmetler
Koçluk

Grup Koçluğu,
Workshop & Webinar

Koçlar İçin Mentorluk Ve Supervızyon

KOÇLUK

 

Koçluk mesleğini uluslarası standartlarda ve uluslararası tanımlara uygun olarak yapan profesyonel bir koçluk kurumu olarak, üyesi olduğumuz ICF ve AC derneklerinin koçluk tanımlarını vererek koçluğu açıklamak istiyoruz.   

ICF International Coaching Federation – Uluslararası Koçluk Federasyonunun koçluk tanımı:

Koçluk, her bir bireyin gelecekteki hedeflerine ulaşacak güce ve yeteneğe sahip olduğuna inanarak, kişisel ve profesyonel potansiyellerini en üst düzeyde ortaya çıkarmak amacıyla, düşünce doğurucu ve yaratıcı bir süreçte onlarla ortaklık yapmaktır.

AC Association for Coaching koçluk tanımı:

Koçluk; bireyin iş performansını, yaşam deneyimini, özyönelimli öğrenimini ve kişisel gelişimini kolaylaştırdığı karşılıklı işbirliğini merkeze alan, sonuç odaklı ve sistematik bir süreçtir.

Değişim ve gelişim yolculuğunu koçluk eşliğinde yürütmek isteyen bireylerle, yapılandırılmış bir süreçte yol alıyoruz.

Koçluk almak istiyorsanız veya merak ediyorsanız..    

  • hakkımızda bölümünden bizle ilgili bilgileri yazılar bölümünden inceleyin, koçluk yaklaşımımıza göz atın,  

  • yazılar bölümünden koçluk ve kişisel gelişim adına yayınladığımız dokumanlara göz atın,    

  • daha fazla bilgi için hiç çekinmeyin mail atın, size ulaşalım sorularınızı telefonda cevaplayalım   

  • bir adım daha ilerlediğimizde kimya görüşmesi için buluşalım, tanışalım, sürece birlikte devam etme kararı verdiğimizde, süreci netleştirelim

  • belirlediğimiz süreçte koçluk görüşmelerini sürdürelim, değerlendirmeler yapalım ve zamanı geldiğinde sürecin sonunda kapanış ve kutlama ile koçluğu tamamlayalım.

GRUP KOÇLUĞU, WORKSHOP VE WEBINAR

Dönem dönem gerçekleştirdiğimiz workshop, webinar ve grup koçluğu çalışmaları için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.

Mart 2020'den beri her Perşembe 18:30'da online olarak gerçekleştirdiğimiz Kitaplarla Dönüşüm Yolculuğu, 5 ÇAYI atölyelerimizi instagram profilimizden takip edebilirsiniz. Katılım ücretsiz olup her ay yeni bir kitap üzerinden kendinizle grup koçluğu yaklaşımı ile çalışma fırsatı bulacaksınız.

KOÇLAR İÇİN MENTORLUK VE SUPERVIZYON

Koçluk, yapısı ve etik kuralları gereği sürekli gelişme ve öğrenmeyi bünyesinde barındıran bir meslektir. Alınan eğitimler dışında en temel gelişme, mentorluk ve supervizyon süreçlerinde sağlanır.

 

Koçluk yetkinliklerinde gelişmek, etik ikilemlerle başetmek-karar vermek, tıkandığını hissettiği koçlukları için açılımı aramak-kendini değerlendirmek, gelişim alanlarını görmek, ses kaydına geri bildirim almak, yeni araçlar yaklaşımlar öğrenmek, mesleğinde ilerleyeceği yolu belirlemek, koçlukla diğer uzmanlıklarını birleştirdiği iş planını yapmak gibi bir çok konuda mentorluk ve Supervizyon desteği koçlara hizmet eder.

 

Kendini geliştirmek isteyen koçlara,

ICF'ten ACC, PCC, MCC ünvanını almak isteyen koçlara,

ICF'ten Takım Koçluğu, ACTC ünvanını almak isteyen koçlara,

AC'den Koçluk ünvanı almak isteyen koçlara,

Mentorluk & Supervizyon hizmetini bireysel ve/veya grup çalışmaları yaparak sunmaktayız. 

Koçluk, Grup Koçluğu, Workshop Ve Webinar
Koçlar İçin Mentorluk ve Supervizyon
bottom of page