Sertifika Programları

COACHING FOR CHANGE

PROFESSIONAL COACHING

DIPLOMA PROGRAM

PROFESYONEL KOÇLUK

173 saatlik ICF akredite LEVEL 2 -ACTP Koçluk Eğitimi

AERIS COACHING’de amacımız katılımcılarımızın meslek olarak Profesyonel Koçluk yapabilecek bilgi, deneyim ve sertifikasyon ile donanmalarını sağlamının yanında; Koç Olma ve Bireysel Değişim yolculuklarına da eşlik etmektir. Programımız ve yaklaşımımız bu vizyonla tasarlanmıştır.

 

Bu niyetle katılımcılarımızın Profesyonel Koçluk yolculuklarına onların ihtiyaçlarına uygun şekilde eşlik etmek isteriz. Kimi zaman katılımcımız koçlukla ilk defa tanışacaktır ve sadece Coaching for Change Certification Program, Profesyonel Koçluk programı ile başlamak ister ve eğitim sonunda katıldıkları akredite eğitim saatini gösteren katılım sertifkası alırlar. Daha sonra istedikleri zaman diğer programlarla yola devam etmeleri için kapı her zaman açıktır.

 

Kimi zaman katılımcımız ICF akredite Koçluk Eğitimi almıştır ve derinleşme yolculuğunda bizimle çalışmak ister. Bu durumda Takım Koçluğu, Practicum, Mentorluk, Eğitimde Koçluk programlarından onun için en uygun olanı ile ilerlemeyi seçer. Programa göre Level 1, Level 2 veya CCE sertifikaları alırlar.

Kimi zaman katılımcımız Level 2 - ACTP Programı tamamlamak ve ICF’ten PCC ünvanı almak için ihtiyaç duyulan eğitim saatlerini, mentorluğu ve ses kaydı sınavını geçerek Level 2 - ACTP yolu üzerinde ICF koçluk ünvanlarını almak isterler. Bu durumdaki katılımcılarımız için de 2 seçenek bulunmaktadır. 

AERIS COACHING’de LEVEL 2 - ACTP Path 1:

Coaching for Change Certification Program, 72 saat

Practicum Koçlukta Ustalaşma, 91 saat

Mentorluk, 10 saat

Sertifika Sınavı, 2 ses kaydı

Bu sürecin başarı ile tamamlanması sonucunda 173 saatlik LEVEL 2 -ACTP sertifikasına hak kazanılacaktır.

Bu programa koçluk yolculuğuna çıkmak isteyen tüm bireyler katılabilecektir.

AERIS COACHING’de LEVEL 2 - ACTP Path 2:

Coaching for Great Teams, 62 saat

Takım Koçluğu Supervizyonu, 10 saat

Practicum Koçlukta Ustalaşma, 91 saat

Mentorluk, 10 saat

Sertifika Sınavı, 2 ses kaydı

Bu sürecin başarı ile tamamlanması sonucunda 173 saatlik LEVEL 2 - ACTP sertifikasına hak kazanılacaktır.

Bu programa daha önce Temel Koçluk Eğitimi almış kişiler katılabilecektir.

LEVEL 2 - ACTP eğitiminin içeriğini oluşturan üstte adı geçen tüm eğitimlerin içerik ve yaklaşım modelleri ile detaylı bilgilere aşağıda ulaşabilirsiniz.

ACTP LOGO-46.png
CE_Level2_Color.png