top of page
Ekibimiz

Deniz BALIKÇI​, PCC

Faculty Leader

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Deniz Balıkçı, profesyonel iş hayatına; 2011 yılında İzmir’de, Edak Ecza Kooperatifi’nde İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim departmanında başladı. Burada çalıştığı süre boyunca iştirak şirketlerde İnsan Kaynakları iş süreçlerinin yapılandırılması ve Kalite çalışmaları adına çeşitli projelerin oluşturulmasında görev aldı.

 

Sabancı Holding kuruluşlarından SASA Polyester Sanayi A.Ş.’de İnsan Kaynakları departmanında dört yıl boyunca, işe alım, eğitim, performans yönetimi, kariyer yönetimi ve iletişim süreçleri de dahil olmak üzere tüm İnsan Kaynakları Fonksiyonları içerisinde görev aldı. SASA’da çalıştığı yılar içerisinde, koçluk süreçleri ile yakından ilgilenip şirket yöneticilerinin koçvari yönetim stilini sergileyebilmeleri adına, koçluk eğitimlerinin planlanması ve gerçekleştirilmesinde rol alarak, koçluk yetkinliğinin şirket içerisinde yaygınlaştırılması ile ilgili çalışmalarda yer aldı. Koçluk bakış açısını daha yakından tanıyabilmek adına, bu dönemde kendi eğitim sürecini de başlatarak koçluk deneyimini yaşayan tarafa geçti. Yaklaşık on sekiz ay süren Yalın 6 Sigma Kara Kuşak eğitimlerini tamamlayarak İnsan Kaynakları süreçlerinde gerçekleştirdiği projelerde koçluk bakış açısı ile zenginleştirdiği yeni yetkinlik setlerinin tasarlanmasına zemin hazırladı. Sürecin sonunda Yalın 6 Sigma Kara Kuşak sertifikasını aldı.

 

Daha sonra sektör değiştirerek yaklaşık bir yıllık bir süreçte TED Adana Koleji bünyesinde Kurumsal İletişim ve Stratejik Yönetim çalışmalarını yürüten Deniz Balıkçı, bu dönemde aldığı takım koçluğu eğitimini kurum içerisine yansıtarak yönetim ekibine koçluk bakış açısı ile katkı sağlamıştır. Koçluk bakış açısını zenginleştirip bu bakış açısı ile kişilere ve kurumlara daha fazla fayda yaratmak vizyonu ile kurumsal iş hayatını sonlandırarak koçluk süreçlerinde daha aktif rol almaya başladı.

Profesyonel koç, eğitimci ve danışman kimliği ile bireylere ve kurumlara eğitimler vererek fayda yaratmaya devam etmektedir. Bunun yanı sıra, koçluk bakış açısının yaygınlaştırılması adına çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü koç olarak çalışmaya devam ederken, üniversiteler içerisinde koçluğun tanıtılması ve yaşatılması adına da aktif rol almaktadır. Çukurova Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Tezsiz Yüksek Lisans sürecine dahil edilen “Profesyonel Koçluk” ders içeriğinin zenginleştirilmesine katkı sağlayarak, koç eğitimci kimliği ile süreç içerisinde aktif paylaşımlarda bulunmaya devam etmektedir.

Halen, Aeris Coaching Koçluk Okulu’nun Eğitimcisi ve Bölge Partneri olarak Profesyonel Koçlar yetiştirmektedir. ICF ve AC koçluk derneklerinin üyesi olup, koçluğun etik çerçevelerde zenginleştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlamaktadır.

Deniz Balıkçı, koçluk alanındaki profesyonelleşme ve sürekli öğrenme yolculuğunda aşağıdaki eğitimleri tamamladı.

  • Profesyonel Koçluk, Takım Koçluğu Eğitimleri ile Practicum sürecini tamamlayarak, House of Human Diploma sertifikasını aldı.

  • Points of You koçluk araçları ile tanışıp fototerapi tekniği ile koçluğunu zenginleştirmek adına eğitmenlik eğitimlerini tamamladı ve Points of You Exper, Trainer unvanını aldı.

  • NLP ve Theta Healing (Bilinçaltı Dili) gibi eğitimlere katılarak hayat boyu öğrenmenin ve öğrenciliğin tadını çıkarmaya, harmanlanan tüm bilgilerle de koçluk yolculuğunu zenginleştirerek bu zenginliği paylaşmaya devam etmektedir.

Deniz Balıkçı, Adana’da yaşamaktadır.

Deniz Balıkçı
Deniz FOTO (Kişi sayfası Yan Metin).png
bottom of page